Dermatolog dla zwierząt w Warszawie
specjalistyczna pomoc dla Twojego pupila

Dzień dobry, nazywam się Piotr Bednarczyk. Dyplom lekarza weterynarii uzyskałem w 2008r, jestem kierownikiem i współzałożycielem przychodni VET-POINT.

Skóra to największy narząd w ciele naszych czworonożnych podopiecznych. Jej stan odzwierciedla kondycję całego organizmu. Stanowi ona fascynujący mikrokosmos, który jako lekarz obserwuję na co dzień za pomocą mikroskopu i nigdy mi się to nie nudzi :)


Ukończyłem prestiżowy, trzyletni cykl szkoleń z dermatologii weterynaryjnej organizowany w Wiedniu przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) . Jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Weterynaryjnej (European Society of Veterinary Dermatology)


Ukończyłem kursy dermatologii weterynaryjnej w specjalistycznych lecznicach w Warszawie (Dermawet) i Lublinie (Lubelska Poliklinika Weterynaryjna) oraz kurs cytologii klinicznej prowadzony przez dr Francesco Carraniego z kliniki w Pizie. Uczestniczę w licznych kongresach dermatologicznych w Polsce i na świecie .


Jako lekarz stawiam na dokładną, szczerą rozmowę z właścicielem oraz badania, które wykonuję na miejscu w lecznicy (cytologia skóry, trichogram, zeskrobina, biopsja zmian skórnych).

Jeśli Twój pies lub kot się drapie lub ma niepokojące zmiany na skórze serdecznie zapraszam na konsultacje.

Lek.wet. Piotr Bednarczyk

Kierownik Przychodni

dermatologia, interna


Dermatolog dla psów w Warszawie

Jeśli Twojemu psu dokuczają problemy skórne, takie jak swędzenie, łuszczenie, zaczerwienienie czy wypryski, nie czekaj z wizytą u dermatologa dla psów. W naszej klinice weterynaryjnej w Warszawie zapewniamy specjalistyczną pomoc w zakresie problemów skórnych zwierząt, a nasi doświadczeni dermatolodzy dla psów skutecznie poradzą sobie z różnymi problemami skórnymi u Twojego zwierzaka.

Leczenie alergii u psów — jakie alergie spotyka się u psów i jak je leczymy?

Alergie u psów są częstym problemem, który dotyka coraz większą liczbę zwierząt. Objawy alergii u psów mogą być różne, ale zazwyczaj obejmują dolegliwości skórne. Mogą to być swędzenie, łuszczenie, zaczerwienienie czy wypryski, rzadziej objawy ze strony układu oddechowego, takie jak kaszel czy kichanie. Aby zdiagnozować uczulenie u psa, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań. Najważniejsze jest dokładne badanie kliniczne pacjenta, ocena jakości i sezonowości objawów i wywiad dermatologiczny. W przypadku gdy chcemy zaplanować terapię odczulającą wykonujemy testy alergiczne, które pozwalają optymalnie dobrać skład szczepionki. W naszej klinice weterynaryjnej w Warszawie oferujemy kompleksową diagnostykę alergii.

Leczenie alergii u psów wymaga czasu i cierpliwości, ale dzięki odpowiedniemu podejściu oraz wykorzystaniu skutecznych metod, możliwe jest uzyskanie pozytywnych efektów. W naszej klinice weterynaryjnej w Warszawie do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Zapewniamy skuteczne leczenie alergii u psów oraz fachowe podejście.

Dermatologia zwierząt — specjalistyczna diagnostyka i leczenie chorób skóry u zwierząt

Dermatologia zwierząt to ważna dziedzina weterynarii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry u zwierząt. Dodatkowo łączy się ona z otolaryngologią gdyż zapalenia przewodów słuchowych są jednym z częstszych powikłań alergii u psów. W naszej klinice weterynaryjnej w Warszawie zatrudniamy doświadczonych dermatologów dla psów, którzy skutecznie radzą sobie z różnymi problemami skórnymi i otologicznymi u zwierząt.

Usługi dermatologiczne dla psów w Warszawie — co oferujemy?

W naszej klinice weterynaryjnej w Warszawie oferujemy szereg usług dermatologicznych dla psów. Oferujemy badanie dermatologiczne u psa w skład którego wchodzi pobranie i ocena cytologii ze skóry i przewodów słuchowych, wykonanie trichogramu, zeskrobiny skórnej, badanie otoskopowe, badanie w lampie Wooda. Badanie gwarantuje dokładną diagnostykę chorób skóry u zwierząt. Przeprowadzamy także testy alergiczne u psów - pozwalają one optymalnie dobrać skład terapii odczulającej. W ramach naszych usług dermatologicznych oferujemy także skuteczne leczenie chorób skóry u psów, w tym leczenie alergii. Zapraszamy do skorzystania z usług najlepszego psiego dermatologa w Warszawie!
parallax background

Twój pupil potrzebuje pomocy?
Zadzwoń do nas!

665 630 016

Twój pupil potrzebuje pomocy?
Zadzwoń do nas!

665 630 016